ÖĞRENMEDEN GEÇMEYELİM

Kampüs Koleji Ortaokulu olarak öğrencilerimizin bilişsel gelişim düzeylerini ölçmek, bilgilerini içselleştirmek, kalıcı bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla ilk defa uygulanacak olan “ÖĞRENMEDEN GEÇMEYELİM” sistemine geçiyoruz. Bu sistem içerisindeki temel kaygımız seviye gruplarındaki kazanımların tam olarak edinilmesidir. Bu sistem içeresinde anlaşılmayan konular tekrar edilecek, örnekler ile pekiştirilecek kısacası öğrencilerimiz öğrenmeden bir üst sınıfa geçmeyeceklerdir.

Bilimin hızla geliştiği ve değiştiği günümüzde, öğrenci gelişimi ve öğrenme-öğretme süreçlerinin etkililiği için hangi bilginin, nasıl ve ne şekilde öğretileceği önemlidir. Her gün artarak gelişen bilgilerin öğrenciler tarafından özümlenmesi öğrencilerin daha çabuk ve verimli öğrenme gerekliliğini ortaya koymuştur. Bu da öğrenme sürecinde yenilikler yapılmasının önemini ortaya çıkarmıştır. Kampüs Koleji de kendini her geçen gün yenileyen yapısıyla yeni bir uygulamaya başlamaktadır.

ÖĞRENMEDEN GEÇMEYELİM SİSTEMİ NEDİR?

  • Öğrencilerimizin yıl içerisinde işledikleri konuların tam olarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır.
  • Anlaşılmayan konuların tekrar anlatıldığı ya da anlaşılan konuların pekiştirilerek üst seviye öğrenmelerin gerçekleştirildiği bir sistemdir.
  • Öğrencileri güdüleyen, harekete geçiren bir sistemdir.
  • Tam öğrenmenin sağlanacağı, zamanın en etkili şekilde kullanılacağı Kampüs Koleji’ne ait bir öğrenme-öğretme stratejisidir.

ÖĞRENMEDEN GEÇMEYELİM SİSTEMİ UYGULAMA ZAMAN ÇİZELGESİ

  • 4 MAYIS 2018 5,6, VE 7. SINIFLAR ÖĞRENMEDEN GEÇMEYELİM SINAVI
  • 7 MAYIS-1 HAZİRAN ARASI 5. SINIFLAR VE 6. SINIFLAR TÜM KONULAR GENEL TEKRARI

4 HAZİRAN-8 HAZİRAN 5.SINIFLAR VE 6. SINIFLAR ÜST SINIF KONU DAĞILIMLARI

  • 7 MAYIS-25 MAYIS 7. SINIFLAR TÜM KONULAR KONU TEKRARI

28 MAYIS-8 HAZİRAN 7. SINIFLAR ÜST SINIF KONU DAĞILIMLARI

Bu süreçte öğrencilerimizin devamsızlık yapmaması gerekmektedir. Buradaki amacımız okul kapanana kadar olan süreyi en etkili biçimde kullanmak ve öğrencilerimizi sınıf seviye kazanımlarını tam olarak kazandırmaktır. Bu süreçte en aktif desteği siz velilerimizden bekliyoruz.

Okulumuzun son haftasında ise öğrencilerimizi bir üst sınıfa hazırlamak için bir üst seviyenin konuları  vurgulanacaktır. Buradaki amacımız ise öğrencilerimizi hazırbulunuşluk açısından bir üst sınıfa hazır hale getirmektir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir